%d7%94%d7%95%d7%93%d7%95-%d7%9b%d7%99-%d7%98%d7%95%d7%91

הספר ׳הודו כי טוב׳ מביא את סיפוריהם האישיים של ישראלים שדווקא בהודו שינו את יחסם לדת היהודית או חתמו בה תהליך שהחל קודם. בין הישראלים המרואיינים בספר חילונים שהפכו מסורתיים ואף חרדים, מסורתיים שהתחזקו ביהדותם, חרדי שהתפקר וישראלים שבחרו להיות בודהיסטים או דבקי הרא קרישנה. לצד הסיפורים האותנטיים, השופכים אור על איכויותיו של המסע בהודו, על הפערים התרבותיים העצומים שבין תרבות הודו לתרבות המערב ועל מנעד מאתגר של חילוניות-דתיות, הספר מציג ניתוח זהיר של חוויות התרמילאים לאור ספרות התשובה הקלאסית. ההשוואה ממקמת את הסיפורים העכשוויים ברצף אמוני ומעניקה להם תוקף קדום, מאירה את קווי הדמיון ומחדדת את החדש ואת השונה.

מה בתוכנית:

10:30 התכנסות

11:00 

* פרופ׳ שרה סבירי – פרופ' שרה סבירי מרצה בגמלאות באוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים לערבית ומדע הדתות. תחום התמחותה הוא הסוּפיות, המיסטיקה באסלאם. פרופ׳ סבירי תספר על עבודה סמינריונית מקורית ומרתקת שהפכה לספר; ספרו של יותם ׳הודו כי טוב׳.

* רז הנדלר – מתרגל בהקטי יוגה מזה 10 שנים. מחבר הספר 'בעקבות הדרך'. רז, אחד מהמרואיינים יספר על המסלול האישי שעבר ועל החיפוש הרוחני המשלב בין הפילוסופיה הווישנווית והיהדות

* יותם יעקבסון – מחבר הספר. חוקר תרבות הודו ומרצה על דתות, על היסטוריה, על אומנויות ועל תרבויות המזרח. ספריו הקודמים: ״מסאלה״ העוסק בהודו ו״חמצן דליל״ העוסק בטיבט. יותם יספר על התהליכים שהביאו אותו לכתוב את הספר, על חוויותיו תוך כדי הכתיבה ועל כמה מתובנותיו.

* שיח פתוח

 

הכניסה חופשית

איך מגיעים ואיפה חונים? כל התשובות כאן

להתראות