בית הסופרים במוזיאון נחום גוטמן לאמנות

ה-מקום לקורסים, הרצאות, ארועי ספרות ותרבות באוירה מיוחדת בחללי המוזיאון לאנשים סקרניים, מעמיקים, אוהבי ספרות, ספרים וחברה טובה

הפעילות בבית הסופרים מתקיימת במקום בו פעלה לפני 100 שנים מערכת העיתון ׳הפועל הצעיר׳ האקטיביסטי. אביו של נחום גוטמן, הסופר והעורך ש. בן ציון, ידידו ושותפו של ח"נ ביאליק בהוצאת הספרים 'מוריה', שימש  תקופה כעורך הספרותי של העיתון. מיטב סופרי התקופה בהם ש"י עגנון, משה סמילנסקי, א"ד גורדון ואורי צבי גרינברג כתבו בעיתון ׳הפועל הצעיר׳ וש. בן ציון, אביו של נחום גוטמן, היה עורכו הספרותי. הסופרות, הסופרים והעורכים י"ח ברנר, דבורה בארון ויוסף אהרונוביץ אהבו, עבדו וגרו במקום והם אלה שהעניקו לו את שמו – בית הסופרים – בית שהיווה מוקד ספרותי ובית מפגש לקבוצת הסופרים העבריים שהתוו את התרבות העברית החדשה.

מוזיאון נחום גוטמן הוקם ב'בית הסופרים' בשנת 1998 לתצוגת עבודתו של האמן נחום גוטמן, שציוריו ואיוריו הפכו אותו לאמן מוערך ואהוב בקרב הציבור הישראלי.

אוסף המוזיאון כולל ציורי שמן, אקוורלים, רישומים, איורים ופסלים, והוא נתרם על-ידי משפחת האמן כדי לאפשר לציבור להכיר את מכלול יצירתו של נחום גוטמן, שיצירתו האמנותית נמנית על נכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית המודרנית.

את תוכנית הספרות עורכות מוניקה לביא וצביה שמואלביץ׳

G3

G1

G2